menu

ALKOHOL V EMIRÁTECH

Vzhledem k tomu, že Emiráty jsou muslimskou zemí, jsou pro všechny návštěvníky z Evropy důležité informace ohledně podávání a možnosti zakoupení alkoholu během jejich dovolené, aby si podle toho mohli zvolit daný Emirát, případně i konkrétní hotel.

 

Spojené Arabské Emiráty jsou muslimskou zemí, která zakazuje konzumaci alkoholu místním obyvatelům, nicméně povoluje konzumaci alkoholu místním přistěhovalcům, kterých je v zemi více jak 80% a také turistům. Alkoholické nápoje však možné zakoupit pouze v hotelech či ve speciálních restauracích, které mají povolení k podávání alkoholu, většinou tyto restaurace jsou vždy součástí nějakého hotelu. Vyjímku tvoří emirát Ajman, kde je možné alkohol zakoupit i v supermarketu.

 

Každý Emirát přistoupil k omezením při podávání a prodeji alkoholu zcela individuálně a my Vám níže uvádíme, jak na tom který Emirát s alkoholem je. Obecně však lze říci, že alkoholické nápoje, ať již jde o pivo, víno či něco tvrdšího, jsou v hotelových barech  velmi drahé oproti jiným exotickým destinacím (v průměru zaplatíte za 1 slenici piva či vína od 250 Kč - 650 Kč) a proto pokud si nedovedete Vaši dovolenou představit bez těchto nápojů a nechcete na místě utratit jednou tolik za jejich konzumaci, doporučujeme zvolit si hotel, který nabízi all inclusive včetně alkoholických nápojů.

 

Abu Dhabi

V Abu Dhabi se alkohol podává pouze v hotelových barech a restauracích a v obchodech je prodej alkoholických nápojů zakázan.

Ajman

Ajman bude pro milovníky piva, vína či dalších alkoholických nápojů doslova oázou uprostřed arabské pouště. Narozdíl od ostatních Emirátů zde totiž nakoupíte alkohol i v supermarketech a za nejnižší ceny. 

Dubaj

V Dubaji se alkohol podává pouze v hotelových barech a restauracích a pouze dva hotely v Dubaji nabízí program all inclusive - JEBEL ALI***** a JEBEL ALI PALM TREE COURT *****.  V obchodech je prodej alkoholických nápojů zakázan.

Fujairah

Ve Fujairah se nachází asi nejvíce hotelů, které nabízi v Emirátech all inclusive programy. V obchodech je prodej alkoholických nápojů zakázan, nicméně na základě našich zkušeností můžeme doporučit nákup alkoholických nápojů za rozumné evropské ceny u okénka v místním 3* hotelu.  

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah již dnes také nabízí řadu hotelů poskytujících all inclusive programy. V obchodech je prodej alkoholických nápojů zakázan.

Sharjah

Toto je takzvaný "suchý" Emirát, kde se nesetkáte s alkoholem ani v místních hotelech, neboť je jeho konzumace zcela zakázaná všude po celém Emirátu.

Umm al Quwain

V Umm al Quwainu se alkohol podává pouze v hotelových barech a restauracích a v obchodech je prodej alkoholických nápojů zakázan.


 

HOTELY, KTERÉ NABÍZÍ PROGRAM ALL INCLUSIVE

FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA *****

HILTON FUJAIRAH RESORT *****

JEBEL ALI PALM TREE COURT *****

LE MERIDIEN AL AQAH BEACH RESORT *****

MIRAMAR AL AQAH BEACH *****

RIXOS BAB AL BAHR RAS AL KHAIMAH *****

UMM AL QUWAIN BEACH HOTEL ***+